Ukliďme Orlík!

Už koncem února se začne znovu napouštět, to nesmíte propásnout!

Mimořádná situace poklesu hladiny nám dává možnost vyčistit písčité dno přehrady Orlík. Je to jedinečná možnost jak pomoci přírodě od zbytečných odpadků, které se na dně jinak hromadí. Pojďte s námi prozkoumat pláže a tajemné zátoky, kam by nás voda jinak nepustila a pomozte přehradě odlehčit od letitých “pokladů”. Devět z desíti orlických ryb akci doporučuje!
#UklidmeOrlik

5.2. ve středu vyrazí zaměstnanci Povodí, rybáři a ochránci přírody na hůře dostupné úseky (můžete se připojit, doporučujeme se ale předem domluvit – viz kontakt pod puntíkem na mapě).
15.2. v sobotu vyrazí široká veřejnost (kapacita 300 dobrovolníků)

Akce je vhodná pro rodiny, jednotlivce i celé skupinky.

Na mapě úklidů si vyberete místo a přihlásíte se k němu jako dobrovolník (/zástupce skupinky dobrovolníků) a dorazte v daný čas na příslušné místo srazu. Tam si řekneme co a jak, rozdáme pytle a rukavice a jdeme na to. Po akci Vás čeká teplý čaj, který určitě přijde vhod.

https://www.uklidmecesko.cz/
(Přihlášení k akci je podmínkou kvůli kapacitě a dobré organizaci.)

Dobrou obuv, teplé oblečení s sebou a sladkou svačinu pro energii. Kdo přijde po úklidu na čaj, nechť si donese vlastní hrnek, pokusíme se nevytvářet další odpad.

Doprava – ideálně vlastními auty, na místech srazu bude parkovací kapacita. Kdo může dorazit hromadnou dopravou do okolí, nechť napíše na zeď události, třeba se najde dobrá duše, co bude ochotna popovézt autem.

Předem moc děkujeme za pomoc, je to mravenčí práce, na kterou se musíme spojit, proto vítáme všechny šikovné ruce. Čistá příroda a společné dílo nechť je nám odměnou a potěšením.

Na setkání se těší

Povodí Vltavy, státní podnik
Český rybářský svaz
Český svaz ochránců přírody

FB událost zde: https://www.facebook.com/events/176240196928809/

 

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x