Město připravuje sezónní trhy v novém střihu

Smlouvu na dobu neurčitou uzavře město České Budějovice s nájemcem, resp. pořadatelem trhů na náměstí Přemysla Otakara II. „Výroční trhy a jarmarky se na rynku v Českých Budějovicích pořádají již od roku 1351. Tradice zde je a my bychom rádi současné pojetí jarních a podzimních trhů nahradili jiným způsobem ve smyslu jejich organizace a realizace. 

TRENDY svítidla

Ve zveřejněném záměru pronájmu pozemku jasně specifikujeme podmínky, za jakých si představujeme, že budou trhy probíhat.Důležitou informací je i výše nájemného, které činí minimálně 50 tis. Kč za každý jednotlivý uspořádaný trh. Z nájemného bude město také hradit doprovodný kulturní program,“ řekl náměstek primátora Juraj Thoma.

Je stanoven maximální počet stánků a specifikovány jejich přípustné typy. Zvlášť pro řemesla a ostatní prodejce. Výběr prodejců bude muset pořadatel trhů zasílat v minimálním předstihu dvou měsíců městu ke schválení. „Co se prodejního sortimentu týká, je podmínkami dáno, že podíl řemeslných stánků musí tvořit minimálně 20 %, naopak stánky s rychlým občerstvením, stejně jako ty s potravinářským zbožím, smí být zastoupeny maximálně z 20 %. Ostatní zboží nemá procentní podíl stanoven,“ přiblížil některé provozní podmínky náměstek Thoma.

Novinkou je rovněž povinné zajištění prodeje potravin a nápojů prostřednictvím vratných či jednorázově rozložitelných obalů. Samozřejmostí je třídění odpadu, zajištění toalet, ostrahy a koordinace zásobování trhů. Zájemci o pronájem mohou podávat písemné nabídky na podatelně města od 22. března do 20. dubna 2021.  

 

Soubory ke stažení

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x