Policie na Vodňansku zadržela skupinku migrantů z Afghánistánu

Šest migrantů z Afghánistánu zadržely policisté v úterý 9. března v jednom z areálů ve Vodňanech.  Při útěku je zadržel policejní pes Alanex. 

 

foto: Policie CR

Policisté z odboru cizinecké policie zahájili úkony trestního řízení ve věci organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Z tohoto skutku je podezřelý muž (49 let) cizí státní příslušnosti. 

Ten dne 9. března přijel jako řidič kamionu do objektu jedné firmy ve Vodňanech, aby zde vyložil náklad. V okamžiku, kdy zastavil a začal sundavat z návěsu plachtu, vyskočila z nákladového prostoru jeho kamionu skupinka mladíků a dala se na útěk.   Směrovali  k vrátnici firmy, dále k zadní části objetu, kde přelezli plot a běželi směrem k hlavní silnici. O útěku migrantů policii telefonicky informovali po desáté hodině zaměstnanci firmy.

Policie hned spustila pátrací akci se všemi dostupnými hlídkami, včetně policejního psovoda Územního odboru policie Strakonice se psem Alanexem. Policista použil služebního psa k propátrání prostoru za plotem, kde byly osoby naposledy spatřeny. Osmiletý německý ovčák Alanex zachytil od oplocení objektu pachovou stopu uprchlíků. Tu sledoval přes potok a hlavní silnici, na pole, až do přilehlého lesíku ke krmelci, za kterým objevil jednoho z mužů. S ním se zde skrýval ještě jeden mladík.

Dvojici si převzala policejní hlídka Obvodního oddělení Vodňany. Alanex ale psovoda vedl dál, po stopě dalších mužů. Pokračoval přibližně dalších dvě stě metrů, přes potok na stráň, za kterou se, ležící na zemi, ukrývali ostatní členové skupinky. Pátrací akce po uprchlých cizincích tak byla po dvou hodinách úspěšně ukončena. 

Policisté zjistili, že se jedná o mladistvé muže pocházející z Afgánistánu. Kamion, kterým přijeli, směřoval do České republiky z Rumunska. Ani jeden z mladíků neměl platné doklady, které by je opravňovaly k pobytu na našem území.  Všechny zajištěné osoby podstoupily test na covid s negativním výsledkem. Případem se i nadále zabývají kolegové z cizinecké policie. 

 

zdroj: Policie CR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x