Radnice zrušila v centru města smlouvy na předzahrádky

Epidemická situace se v České republice dlouhodobě nelepší. Volný pohyb ve dne je povolen pouze pro účely cesty z a do zaměstnání, na nákupy, k lékaři, k zajištění péče o osobu blízkou a podobně. Výdejová okénka jsou povolena jen pro nákup nápojů či potravin, ale shromažďování není u nich povoleno. Kromě dodržování vládních nařízení vyžaduje tato složitá situace především disciplínu.

foto: město České Budějovice

„Denně řeší městská policie mnoho případů porušování opatření. Lidé nenosí roušky, respirátory, posedávají v předzahrádkách, i když vládní nařízení a metodický pokyn ministerstva vnitra jasně říká, že jejich provoz není možný. Předzahrádka je součástí provozovny – restaurace, a tam je vstup veřejnosti zakázán. Situace se vyhrotila tak, že jsme museli přikročit i k okamžitým výpovědím restauračních předzahrádek v centru města, kde se porušovala nařízená opatření,“ říká primátor Jiří Svoboda s tím, že samozřejmě chápe frustraci lidí.

Dovoluji si apelovat na provozovatele předzahrádek, aby nevytvářeli podmínky k jejich používání. Nešvejkujme a buďme ukáznění. Jen tak se můžeme dočkat zlepšení situace a běžného provozu předzahrádek. Každý z nás může svým přístupem a dodržováním opatření pomoci našim nemocnicím, lékařům a zdravotníkům. Nikdy nevíme, kdy jejich pomoc budeme sami nebo naši blízcí potřebovat,“ vyzývá primátor Svoboda.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x