Městská hromadná doprava se vrátí do běžného režimu 12. dubna

Spolu s ohlášeným ukončením nouzového stavu v ČR bude od pondělí 12. dubna 2021 obnoven běžný režim MHD.

Končí tak mimořádné opatření, které omezovalo denní spoje dle prázdninového jízdního řádu a dočasně rušilo noční linky. Těmi se cestující nemohli svézt od října.

foto: dpmcb.cz

TRENDY svítidla

O změně režimu provozu městské hromadné dopravy rozhodl 7. dubna 2021 krizový štáb města České Budějovice. Reaguje tak na vládou ohlášený konec nouzového stavu a rozvolňování protiepidemických opatření. Po šesti měsících tak skončí omezení provozu, ke kterému město přistoupilo na základě vládou schválených opatření. Omezení počtu spojů o 12 % přizpůsobovalo počet spojů snížené poptávce cestujících a sloužilo i jako ochrana zdraví řidičů.


„Očekáváme, že s ukončením některých omezení volného pohybu osob a s návratem části dětí do základních a mateřských škol bude opět cestujících od pondělí přibývat. Od 12. dubna proto budeme vypravovat spoje dle běžných jízdních řádů, aby i při zvýšeném počtu pasažérů byla jízda MHD komfortní a bezpečná,“ vítá rozhodnutí města ředitel Dopravního podniku města České Budějovice a.s. Slavoj Dolejš. Pro cestující i nadále zůstává v platnosti povinnost využití ochrany dýchacích cest. Respirátory či nanoroušky musí mít nasazené nejen po celou dobu jízdy, ale také v prostorách zastávek. Jejich nošení se i nadále řídí platnými opatřeními stanovenými Vládou ČR.

 
 

zdroj: dpmcb.cz

TRENDY svítidla

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x