Orlická vodní nádrž vydala další kosterní ostatky

Písek – Potápěči nalezli v březnu několik kosterních ostatků. 

Orlická přehradní nádrž je samé překvapení, policejní potápěči si někdy připadají jako archeologové a antropologové v jednom. Někdy totiž s kriminalisty najdou i to, co zrovna nehledali. Při ponorech do větších hloubek si jihočeská policie zve na pomoc specializovanou jednotku Policie České republiky a to konkrétně profesionály z odboru speciálních potápěčských činností. Tito specialisté patří pod Policejní prezidium, nicméně do celé České republiky vyjíždějí ze své výcvikové základny v Brně. V měsíci březnu opakovaně využili jejich služby písečtí kriminalisté.

foto: Policie CR

Od začátku března totiž písečtí pátrají po pohřešovaném muži, všechny indicie naznačují, že ukončil svůj život skokem do vodní nádrže Orlík ze Žďákovského mostu. Do pátrací akce se zapojili potápěči zásahové jednotky, zmínění specialisté z Brna, vybaveni sonarem i barokomorou a hasiči s čluny. Z výšky pak vodní hladinu a břehy prohledávaly policejní drony a vrtulník.  Třetí den pátrání zaznamenali brněnští specialisté na sonaru podezřelý objekt. Z hloubky 47 metrů pak na hladinu vynesli torzo lidského těla neznámé totožnosti, věku i pohlaví, tělo bylo ve značném stadiu rozkladu. Jedna věc byla jasná, nešlo o hledaného sebevraha. Tělo policisté předali k soudnímu zkoumání, potřebují znát příčinu smrti a vše co povede ke zjištění totožnosti.

V dalších dnes se podle možností a počasí pokračovalo v pátrání. Dvacátého pátého března pak opět brněnští policisté zaznamenali na sonaru v padesátimetrové hloubce podezřelý předmět. Pro potápěče je v těchto hloubkách nulová viditelnost a práce složitá. Na vyproštění označeného předmětu spolupracovalo osm potápěčů. Nakonec se nad hladinu vynořili s dalším hrůzným kosterním nálezem. Na místě provedli kriminalisté ohledání torza lidského těla, fotodokumentaci a vyšetřovatel nařídil soudní pitvu ostatků. Otázky zůstávají stále stejné, příčina smrti, totožnost, vyloučení možné násilné smrti…pro specialisty na úseku pátrání tak začíná pověstná mravenčí práce, projít všechny databáze hledaných a pohřešovaných osob, pokud lze, porovnat vzorky DNA.  

Další den pak vyjížděli písečtí policisté a potápěči jihočeské zásahové jednotky k podolské pláži. Ve vodě přehradní nádrže viděla žena plavat oblečené lidské tělo. Po telefonu pak oznamovatelka navedla na místo hlídku, policejní potápěči pak tělo z vody vytáhli. Kriminalisté zjistili, že jde o muže, který byl od ledna letošního roku pohřešovaný, pravděpodobně tak v Orlické přehradní nádrži spáchal sebevraždu.  

 
 

zdroj: Policie CR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x