Na Pražské zvítězila společnost ellement ze Zlína

Rada města schválila na svém zasedání 21. září 2020 výsledek jednání odborné poroty, která hodnotila 4 soutěžní návrhy revitalizace prostranství na ulici Pražská. Hodnocení proběhlo na základě osobní prezentace jednotlivých účastníků.

„Vítězná studie ateliéru ellement architects ze Zlína nejlépe naplnila soutěžní zadání. Jejich návrh preferuje otevřený prostor, pracuje s relativně jednoduchou a čistou formou, která se snaží podpořit charakter jednotlivých míst a místo zorganizovat i jeho využitím s ohledem na jednotlivé etapy i majetkové vztahy. Dále poskytuje poměrně velký prostor pro případnou diskuzi s majiteli dotčených pozemků a zaměřuje se na kvalitu veřejného prostranství. Navržené úpravy jsou přiměřené a efektivní a komplexně řeší celou část po odstraněných přístřešcích,“ přibližuje náměstek primátora Viktor Lavička.

foto: www.c-budejovice.cz

Podle vítězné společnosti ellement architects je v rámci širších vztahů vnímána různá dynamika a potřeby řešeného území, proto je návrh rozdělen na část území od koldomu po zastávku Družba-IGY, kde je ulice, která si žádá zpevnění uliční čáry a sjednocení nízkých hmot objektů podél ní. Jinou potřebu má místo mezi nákupním centrem IGY a obchodním domem Družba, kde se může uliční fronta přerušit a tím upozornit na veřejné prostory okolo obchodního domu, které skýtají velký potenciál pro proměnu a oživení místa. Koncepce návrhu je založena na oddělení rušné komunikace a vytvoření uliční fronty podél Pražské, proměně „dvorů“ mezi stávajícími objekty a jejich otočení do pobytové části sídliště a uchopení prostoru před obchodním domem s potenciálem přeměny parkoviště na veřejný prostor „náměstí“. Pěší tah podél ulice Pražské zůstává zachován, stejně jako původní doprava. V návrhu je zachována hodnotná stávající zeleň a při zpracování dalších fází se předpokládá zpracování dendrologického průzkumu. Zvýšené záhony, které v prostoru působí bariéru se budou upravovat a podél Pražské budou vysázeny trvalkové záhony. „Rada města uložila investičnímu odboru, aby jí předložil k projednání vypsání veřejné zakázky malého rozsahu zadáním jednomu dodavateli na dopracování navazujících projektových prací s vybraným dodavatelem ellement architects s.r.o.,“ říká k dalšímu postupu náměstek primátora Viktor Lavička.

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x