Projekty participativního rozpočtu budou vystaveny

 

Představitelé města hodnotili realizovatelnost projektů a zveřejnili k nim svá vyjádření. „Podáno bylo 51 projektů, 45 jich prošlo kontrolou formální správnosti, 35 z nich získalo hlasováním podporu pro postup do dalšího kola a 23 dostalo osvědčení o proveditelnosti a právě tyto budou vystaveny na náměstí Přemysla Otakara II. a od října se bude o nich hlasovat.

obrazek: c-budejovice.cz

Většinou se týkají nových dětských hřišť a sportovišť, výsadby městské zeleně, ale třeba i pořádání kulturních akcí,“ říká první náměstek primátora Juraj Thoma. Do hlasování se mohou od 1. října 2020 zapojit občané starší 18 let s trvalým bydlištěm v Českých Budějovicích. Každý bude mít k dispozici dva hlasy – jeden pro malý a jeden pro velký projekt.

„Rád bych veřejnost také pozval na již zmíněnou výstavu projektů, která bude k vidění od 18. září do 2. října přímo na náměstí Přemysla Otakara II.,“ dodává náměstek.

Videonávod k hlasování pro nejlepší projekt participativního rozpočtu: https://www.facebook.com/Radnice/videos/759100078000973

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x