Na radnici jednala pracovní skupina k ptačí chřipce

V souvislosti s výskytem vysoce nakažlivé ptačí chřipky přenosné i na člověka na území Českých Budějovic jednala dnes pracovní skupina, která koordinuje činnosti vedoucí k potlačení šíření tohoto infekčního onemocnění ptactva a plnění povinností obce vyplývající z platné legislativy.

Ode dneška až do 5. ledna platí povinnost všech chovatelů ve městě nahlásit své chovy drůbeže prostřednictvím sčítacího listu,“ uvedl primátor Jiří Svoboda.

V uvedeném období také probíhají na území ochranného pásma návštěvy pověřených zaměstnanců odboru ochrany životního prostředí a městské policie, které mají za cíl zmapovat chovy drůbeže a jiných ptáků chovaných v zajetí. Prosím občany o jejich spolupráci a pochopení, neboť onemocnění je vysoce nakažlivé a je třeba zamezit jeho šíření,“ doplnil primátor.

foto: město České Budějovice

Chovatelé, kteří se setkají u své drůbeže či jiného chovaného ptactva s úhynem nebo zvýšenou nemocností, jsou povinni tento stav nahlásit na Krajskou veterinární správu na tel. 720 995 212. Tato krizová linka je dostupná 24 hodin denně i během víkendů. Za nesplnění nebo porušení povinností vyplývajících z těchto mimořádných opatření může určený správní orgán uložit pokutu až do výše 100 tisíc korun pro fyzickou osobu nebo do 2 milionů korun v případě právnické osoby nebo podnikající fyzické osoby.

Pokyny pro chovatele k nahlášení chovu:

  • Sčítací list drůbeže a jiných chovaných ptáků ke stažení na webu https://1url.cz/2KSnF , kde jsou veškeré další informace.
  • Vyplněný naskenovaný sčítací list zašlete na e-mail: krizovy.stab@c-budejovice.cz
  • Formulář lze vyzvednout také v listinné podobě na Infocentru magistrátu města ve vchodu č. 3 a zde jej vyplněný odevzdat.
  • Chovy lze nahlásit také telefonicky v pracovní dny od 8 do 16 hodin na krizové lince 702 168 593.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x