Na území města České Budějovice se vyskytla ptačí chřipka

Krajská veterinární správa potvrdila na území Budějovic výskyt ptačí chřipky u volně žijících ptáků. Jelikož nelze vyloučit přenos ptačí chřipky z nemocných ptáků na drobné savce, doporučuje se zabránit domácím mazlíčkům v kontaktu s uhynulými ptáky nebo ptačími výkaly.

Město České Budějovice apeluje na chovatele drůbeže, aby v tomto rizikovém období preventivně chovali drůbež v uzavřených objektech.

 

„Tam, kde není možno zajistit takový chov, žádáme chovatele přijmout opatření, která v nejvyšší možné míře zabrání kontaktu chovu s volně žijícím ptactvem. Je doporučeno umístit krmivo a vodu uvnitř budovy, nenapájet neošetřenou vodou z povrchových vodních nádrží a zamezit znečištění krmiva a vody trusem volně žijících ptáků. Ačkoliv přenos současného typu ptačí chřipky na člověka nebyl prokázán, je třeba se vyvarovat kontaktu s uhynulými ptáky a dbát rovněž na osobní hygienu,“ shrnul informace a doporučení primátor Jiří Svoboda.

 

Při nálezu většího počtu uhynulých ptáků nebo v případě podezření na nákazu se občané mohou obracet na Krajskou veterinární správu na tel.: 720 995 212.

 

zdroj, foto : Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x