Náměstek primátorky poděkoval za stromy na náměstí

Na náměstí Přemysla Otakara II. se v pondělí 24. července sešli ti, kteří městu darovali strom. „Lidé si už samozřejmě všimli, že je tady více zeleně, a ohlasy jsou k mé velké radosti převážně pozitivní. Máme i další nápady, co tady udělat dál, a věřím, že těmito deseti stromy to nekončí. Budu rád, když se naše krásné náměstí stane oblíbeným místem setkávání i odpočinku,“ říká náměstek primátorky Michal Šebek.

foto: Budějce Zadarmo
foto: město České Budějovice

Nových deset stromů blýskavky městu dodala ve velmi krátkém čase rakouská firma HB Hennebichler Gartenbau. Ta se postarala i o jejich usazení do květináčů s interním rozvodem vody a garantuje také základní údržbu. Dalšími spolupracujícími subjekty jsou Petr Chroňák Zámečnictví, které vyrobilo nádoby. Štítky pro nás zhotovil David Veis. A vše dohromady perfektně připravila a zastřešila společnost ELVA PROFI s.r.o.

„Společně jsme ve vedení města chtěli, aby do projektu byla vtažena veřejnost, zvedla se diskuze a zájem. Proto jsme oslovili místní firmy, jednotlivce, ale i kluby, zda by darovali strom pro naše občany. A musím říci, že z jedenácti jich deset vůbec neváhalo a okamžitě souhlasilo. A postupně se hlásí další zájemci, což nás samozřejmě těší. Každá nádoba nese štítek se jménem dárce a jménem stromu. Nově tady máme například stromy LáskKa, Zeměměřič, Motorák, Popela i Manfred. Všem dárcům upřímně děkuji a moc si jejich zapojení vážím. A kdo udělal veřejný prostor krásnějším? Konkrétně jsou to FCC České Budějovice, s.r.o.; TKP geo s.r.o.; ELVA PROFI s.r.o.; SWARCO TRAFFIC CZ s.r.o.; OIG Power s.r.o.; HC Motor ČB, Dopravní podnik města ČB, a.s.; NICOTRANS a.s.; A 1 spol. s r. o.; FINAPRA a.s. A je třeba poděkovat i vedoucímu magistrátního odboru správa veřejných statků Tomáši Kubešovi, protože díky jeho nasazení jsme pár úskalí na cestě zdolali,“ dodává náměstek Michal Šebek.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x