Muži nutili lidem koupi náboženských knih a propagačních předmětů. Obchod jim zatrhli strážníci

Nepříjemný nátlak ze strany dvou mužů, prodávajících náboženské materiály, zažili ve čtvrtek před polednem chodci na Lannově třídě. Proti dalšímu obtěžování zasáhli českobudějovičtí strážníci.

Ve čtvrtek 20. července krátce před polednem prováděla hlídka městské policie běžnou kontrolní činnost na Lannově třídě.

foto ilustrační: MP České Budějovice

Strážníky zde oslovila žena, jíž před několika minutami zastavil holohlavý muž v náboženském šatu a nevybíravým způsobem jí za úplatu nabízel náboženské knihy. To potvrdila i další svědkyně, která zažila podobný příběh. Strážníci se okamžitě vydali po jeho stopách. Dotyčného muže sice již na místě nezastihli, avšak nedaleko narazili na jeho „kolegu“. Ten právě přijímal od jedné z kolemjdoucích peníze za propagační materiály, které jí předtím doslova vnutil. Strážníci okamžitě zasáhli a muže poučili o zákazu pochůzkového prodeje na celém území města. Šestadvacetiletý muž z Prahy však s přestupkem nesouhlasil. Strážníci ho proto po poučení o následcích z místa vykázali. Dalším šetřením případu se bude dále zabývat příslušný správní orgán. Za přestupek proti pořádku ve státní správě hrozí pachateli pokuta až 100 tisíc korun.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 2 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x