Příští týden odletí první letadlo z Budějc do Turecka. Odkud nejlépe sledovat?

První odlet Boeingu 737 společnosti Smartwings s klienty cestovní kanceláře Čedok do turecké Antalye odletí za pár dnů ve středu 2. srpna v 21:30.

foto: Letiště České Budějovice
foto: Letiště České Budějovice

Pro ty, kteří se zatím na dovolenou nechystají, ale odlet je zajímá: letoun na Letiště České Budějovice přilétne z Pardubic, a to přibližně v 20:40.
Areál letiště je veřejný, k letadlu se dostanou jen cestující, letoun ale lze pozorovat a fotit za oplocením provozních ploch letiště. Můžeme doporučit louku přímo u terminálu, kde bude vidět stojící letadlo, případně v západní části areálu je pěkný výhled od bývalého vojenského bunkru na pohyb letounu po ranveji. Pro spottery je pak nejvýhodnější pozice z jižní strany areálu u remízku od obce Homole, tam mohou zachytit veškerý pohyb letounu.
Doporučujeme všem, kteří se chtějí na odlet podívat, aby využili městskou hromadnou dopravu. Autobusová linka číslo 40 Dopravního podniku města České Budějovice je určena nejen pro cestující ale i pro návštěvníky letiště a pozor je zdarma. Další možností je kolo, nebo procházka. Automobil bychom skutečně pro první odlet nedoporučovali. Parkoviště jsou určena pouze pro cestující. Určitě si to společně užijeme.
 

zdroj: Letiště České Budějovice

 

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x