Nový parkovací dům u Sportovní haly bude mít kapacitu 495 aut

Parkovací dům u Sportovní haly poblíž soutoku Vltavy a Malše pro 495 vozidel má zelenou. Primátor Jiří Svoboda podepsal smlouvu s vítěznou společností HOCHTIEF CZ a. s. – APP-PROJEKT, s.r.o.

Je to naše odpověď na nedostatek parkovacích míst. Nový dům bude sloužit řidičům, kteří mají namířeno do centra a zároveň by měl pokrýt poptávku sportovních fanoušků,“ řekl primátor Jiří Svoboda a zároveň dodal, že se bude jednat o největší parkovací komplex zřízený městem v Jihočeském kraji.

foto: vizualizace město České Budějovice

Záměr výstavby se začal tvořit na přelomu roku 2019 – 2020, kdy bylo rozhodnuto, že stavba bude realizována v režimu Design&Build, což celý proces výrazně urychlí.

Díky velmi dobrému týmu spolupracovníků se nám podařilo připravit kvalitní podklady včetně technický podmínek, které nám umožnily tento proces, jako vůbec prvním v Budějovicích, uskutečnit,“ uvedl předseda komise pro realizaci výstavby a zastupitel Viktor Lavička. Jde o režim zakázky, kdy vítězná firma vyhotoví celý projekt, projde územním i stavebním řízením a provede i samotnou realizaci.

Jedná se o jednu z největších investic za poslední roky. Tomu odpovídá i vysoutěžená cena více než 124 miliónů korun.

Pro výběrové řízení byla stanovena jako limitní cena 130 miliónů korun, což splnil pouze jeden uchazeč. Ostatní zájemci bohužel z výběrového řízení postupně odpadali, a to jak z důvodu technických, tak i cenových,“ sdělil náměstek primátora Petr Holický.

Podle předběžného harmonogramu prací bude samotná stavba zahájena v roce 2022 a podle prvotních odhadů tam první řidiči zaparkují už na jaře 2023.

 
 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x