Prvním českobudějovickým miminkem je Toník, vážil 3,77 kilo

Maminka prvního letošního českobudějovického občánka, paní Kateřina Kloudová, měla původní termín porodu až 10. ledna.

Její syn Antonín přišel  na svět 1.1. 2022 v jednu hodinu a patnáct minut a stal se tak novoročním dárkem pro celou rodinu. Doma na něj netrpělivě čeká sestra Emička, které je rok a půl.

foto: město České Budějovice

Je pravděpodobné, že oba opustí místní porodnici už během dneška a zítra se budeme domlouvat na termínu společné návštěvy tady na radnici,“ říká primátor Jiří Svoboda s tím, že všechno má svůj čas, zvláště v této době, kdy uspořádání mnohých záležitostí určuje pandemická situace.

Toník se sice nenarodil jako první dítě v našem kraji, ale co se týče váhové kategorie, tak zvítězil. Vážil totiž 3 770 gramů, tak si myslím, že z něj vyroste pořádný chlapák,“ dodává s úsměvem primátor.

Na jménu Antonín se rodiče domluvili. Líbí se jim, protože chtěli nějaké nevšední, ale zároveň české. „My rádi a hodně, samozřejmě podle možností, cestujeme po České republice, koupili jsme velký stan, abychom se tam pohodlně vešli a spolu s námi i náš pes. S manželem jsme milovníci přírody a totéž chceme předávat i našim dětem,“ dodává šťastná a spokojená maminka.  

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x