Nový sportovní a volnočasový areál s přírodní pláží vznikne na levém břehu Vltavy v Budějovicích

Rada města na svém mimořádném jednání dne 3. 3. 2023 vyhlásila výběrové řízení na zhotovitele a letos v létě by se měla otevírat první etapa, na kterou pak navážou další. Součástí projektu jsou dětská hřiště s herními prvky, workoutová hřiště, kurty na plážový volejbal, restaurace nebo kavárna.“Říkali jsme, že chceme Budějovice rozhýbat, a právě tento areál nabídne obyvatelům města vyžití v letních měsících,” uvedl 1. náměstek primátorky Petr Maroš.

Vizualizace: A8000 - architektonický atelier
Vizualizace: A8000 - architektonický atelier

První etapa areálu vyroste po levé straně cyklostezky, a to od křižovatky Diamant ve směru na Hlubokou. Na louce u řeky vyrostou beachvolejbalová hřiště, v další sezóně budou doplněná mola. “Víme, že cyklostezka je už teď přetížená, takže dojde k vybudování nové, která bude odkloněná k zadním stranám hal (tedy dále od řeky a více k silnici) a tato stávající by se měla stát v tomto úseku promenádou, aby provoz na ní neomezoval pohyb v areálu mezi horní a spodní loukou,” dodal náměstek. 

Celkové náklady na terénní úpravy a samotnou výstavbu se budou pohybovat mezi 40 až 50 miliony korun. Celý areál bude bezbariérový.

Vizualizace: A8000 – architektonický atelier
 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x