VIDEO: Českobudějovičtí strážníci poskytovali první pomoc muži po náhlé příhodě

Českobudějovičtí strážníci se v rámci své služby veřejnosti připravují na vše, co by je mohlo v ulicích města potkat. Výjimkou není ani školení první pomoci. 

foto: MP Policie ČB

Často se totiž dostávají do situací, kdy jsou na místě události  jako první a jejich znalosti mohou zachránit lidský život. Takový případ se stal v úterý odpoledne, kdy dva strážníci Josef N. a Matěj P. poskytovali první pomoc muži po náhlé příhodě. V resuscitaci se střídali do chvíle, než si pacienta převzali do svých rukou zdravotníci.

V úterý 28. února krátce před čtvrtou hodinou dopoledne prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníky náhle oslovil muž se žádostí o pomoc a rychle jim popisoval situaci, kdy zákazníka jednoho z obchodů právě postihla náhlá příhoda. Strážníci neváhali a okamžitě začali jednat. Po prvotním zjištění, že muž ležící na podlaze přestal dýchat, začali s resuscitací a zároveň na místo přivolali zdravotnickou záchrannou službu. V resuscitaci pokračovali podle pokynů operátorky zdravotnické záchranné služby až do chvíle, než si postiženého převzali do svých rukou zdravotníci.

zdroj: MP Policie

 

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x