O prázdninách skončí na výstavišti kyvadlový autobus

Od 21. ledna provozuje město České Budějovice ve spolupráci s Dopravním podnikem kyvadlovou autobusovou dopravu od hlavní brány Výstaviště na Husově třídě k očkovacímu centru v pavilonu T1 a zpět.

Cílem bylo usnadnění dostupnosti „očka“ zejména starším spoluobčanům, kteří přijíždějí městskou hromadnou dopravou na zastávku U Výstaviště. Po dohodě s krajským úřadem bude midibus naposledy cestujícím k dispozici 30. června. Očkovací centrum bude fungovat dále.

Primátor města Jiří Svoboda k tomu uvedl, že jakmile se zvýšila míra proočkovanosti druhou dávkou vakcíny u starších ročníků, poklesl zájem o tuto dopravní službu. „Mladší zájemci o očkování přijíždějí spíše automobily, pro které je určeno vyhrazené parkoviště v areálu výstaviště přístupné od hypermarketu TESCO. Město bude i nadále hradit náklady spojené s likvidací odpadu, včetně infekčního, z očkovacího centra a zajišťovat dohled městské policie po celou dobu provozu centra,“ doplnil primátor Svoboda.

K 30. červnu 2021 bude ukončen provoz také jihočeské telefonní infolinky. Krajská očkolinka pomohla Jihočechům s očkováním. V provozu bude do konce června, pak je možné kontaktovat číslo: 1221. 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x