Obnova denního provozu linek MHD

V pátek 20. listopadu pokračovalo přerušené jednání krizového štábu obce s rozšířenou působností (ORP) České Budějovice. Členy štábu svolal jeho předseda – primátor Jiří Svoboda, aby projednali zejména ohlášený návrat žáků do škol a s ním související provoz městské hromadné dopravy.

Došlo k rozhodnutí o obnově provozu linek MHD podle běžných jízdních řádů pro pracovní dny od pondělí 30. listopadu 2020.

foto: bpmcb.cz

Skončí tedy dočasné omezení spočívající v provozu dle prázdninových jízdních řádů, které bylo na základě rozhodnutí města zavedeno od 15. 10. 2020.

Provoz nočních linek č. 53 a č. 59 zatím nebude obnoven.
Změna provozu se týká i příměstských oblastí obsluhovaných linkami MHD.

Proč není běžný jízdní řád městské hromadné dopravy zaveden od středy 18. listopadu, kdy se vrátili do škol žáci 1. a 2. tříd základních škol, vysvětlil náměstek primátora pro dopravu Viktor Lavička. „Ve spolupráci s dopravním podnikem proběhlo v minulém týdnu sčítání cestujících ve vozech MHD a ukázalo se, že reálná obsazenost se snížila o 50 %, na některých linkách i o 70 %. Úbytek cestujících nebyl dán jen uzavřením škol, ale i přirozenou obavou cestujících potkávat se s dalšími lidmi na zastávkách, v autobusech a trolejbusech. Výuka prvních a druhých tříd na obsazenosti vozů výrazně nic nezměnila, proto jsme se rozhodli spojit standardní jízdní řád s plným provozem ve školách“.

 

zdroj: dpmcb.cz, město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x