Pětimiliónová škoda u požáru truhlárny v Podolí I.

Osm minut po 15. hodině přijali ve středu 20. října hasiči na tísňovou linku informaci o požáru truhlárny v obci Podolí I. Na místo vyjeli profesionální hasiči ze stanice Písek, poplach byl vyhlášen jednotkám SDH obcí Podoli I., Záhoří, Písek a Bernartice. Celkem bylo u požáru 7 cisteren a automobilový žebřík. 

foto: HZS Jihočeského kraje

Průzkum na místě ukázal, že hoří ve střeše truhlárny o půdorysu přibližně 15 x 40 metrů. Požár se šířil sendvičovou střechou mezi izolací (vatou a polystyrenem). Bylo velice komplikované se k požáru vůbec dostat. Bylo nutné kusy střechy úplně odstranit. Práce hasičů byla velice náročná i vzhledem k silnému zakouření. Ze stanic Písek a Tábor byly na požářiště dováženy další láhve se vzduchem.
Okolo půl šesté velitel zásahu nahlásil lokalizaci požáru, tzn. požár se přestal šiřil a byl pod kontrolou zasahujících hasičů. Zásah pokračoval v rozebírání střešních konstrukcí a dohašování. Okolo osmé hodiny večerní většina jednotek odjela na základny. Na požářišti zůstali hasiči obcí Podolí I. a Záhoří. Ti požářiště monitorovali do ranních hodin. Úplná likvidace požáru byla nahlášena až v 9 hodin dopoledne.

Nyní jsou na místě vyšetřovatelé příčin vzniku požáru spolenčě s Policií ČR. Výše vzniklé škody byla stanovena předběžně na 5 miliónů korun.

V truhlárně nikdo nebyl, hasiči nikoho neevakuovali, nemáme informace, že by byl někdo zraněn.

 
 

zdroj: HZS Jihočeského kraje

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x