Na Sokolském ostrově budou na jaře dvě nové kavárny a další toalety

Rovnou dvě nové kavárny, další toalety, koupací molo a zázemí pro půjčovnu vybavení pro vodní sporty přibudou na Sokolském ostrově.

A to už od příštího dubna, se začátkem letní sezony, která na Sokolském ostrově začíná brzy s prvními slunnými dny.

foto ilustrační

„Jedno nejoblíbenějších míst naráží na limity svého využití a město se proto rozhodlo reagovat na obrovskou poptávku tím, že rozšíříme zázemí pro návštěvníky, kteří na Sokolák přicházejí,“ uvedl náměstek primátora Juraj Thoma (HOPB).

 

Na městském pozemku u dřevěné lávky naproti Solné brance, který dosud užívala oblíbená sezonní kavárna, a přilehlých tenisových kurtů, které město v minulosti získalo od Sokola, vznikne kontejnerová sestava. Ta bude obsahovat nejen kavárenský a občerstvovací prostor, ale také technické a sociální zázemí a úschovnu sportovního náčiní pro zábavu na vodě i souši.  

„Pro představu: podobnou kontejnerovou sestavu vybudoval s pomocí města SK Vodní slalom České Budějovice u vodáckého kanálu v Českém Vrbném. Jednoduchá budova, která vypadá pěkně a přitom zcela plní svůj účel,“ upozornil Thoma. Celkem by měl být občerstvovací objekt složen ze šesti modulů, z čehož dva budou sloužit jako terasa pro venkovní sezení. Z dalších dvou modulů vzniknou další veřejné toalety.

Další kavárna, ale menšího rozsahu ze dvou modulů, vznikne u dětského hřiště u Dlouhé lávky. Ta bude a priori sloužit právě rodičům s dětmi na hřišti. Přibude zde také vodní prvek, pítko s mlžítkem. Ještě jedno pítko přibude u parkoviště před sokolovnou. Dále bude na hladinu vzdutí Jiráskova jezu vedle Dlouhé lávky umístěno další koupací molo.

Využití kontejnerových sestav oproti pevným stavbám bylo zvoleno kvůli tomu, že se budou nacházet v záplavovém území. V případě povodní je lze z ostrova případně odvézt.

„Obě kavárny a občerstvení bude město jako vlastník pronajímat, vyhlásíme výběrové řízení na provozovatele, kam se samozřejmě může přihlásit i majitel dosavadní dodávkové kavárničky,“ dodal Thoma.

Stejný model město použilo u stánku ve Stromovce, který letos postavilo.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x