Po otevření čtvrtého sběrného dvora končí shromaždiště odpadů Čtyři Dvory

České Budějovice – Provoz shromaždiště bude ukončen 31. 8. 2022.

Nový sběrný dvůr provozovaný firmou FCC České Budějovice byl v červnu tohoto roku zprovozněn v areálu letiště Planá. Z toho důvodu končí provoz tzv. shromaždiště odpadů na místě bývalých kasáren Čtyři Dvory.

„Na zpevněné ploše shromaždiště byly umístěny volně přístupné kontejnery, kam občané mohli odevzdat vybrané druhy odpadů. Tento prostor byl průběžně obsluhován v režimu mobilního sběru odpadů. Nešlo tedy o stacionární zařízení – sběrný dvůr,“ vysvětluje náměstek primátora Ivo Moravec. „Shromaždiště mělo sloužit do doby, než se zrealizuje další plnohodnotný sběrný dvůr. Ten se podařilo otevřít letos v červnu v areálu letiště Planá,“ dodává.

foto: město České Budějovice

Na klasickém sběrném dvoře je možné odevzdat mnohem širší spektrum odpadů. Jen za první tři týdny bylo do Plané přivezeno více odpadu než na shromaždiště od začátku roku.
V posledních měsících se navíc shromaždiště stalo terčem vandalů, kteří opakovaně zapalovali velkoobjemové kontejnery. Přibývaly také stížnosti obyvatel okolních domů. Provoz shromaždiště bude ukončen 31. 8. 2022.

 

Sběrný dvůr je určen pro odkládání vybraného tříděného odpadu z domácnosti, dále pak pro odpady ze zahrad. Jedná se například o nábytek, koberce či sanitární keramiku, kovy, papír, sklo, kompozitní obaly, nebezpečné odpady, vyřazená elektrozařízení jako mikrovlnné trouby, PC nebo pračky či chladničky. Kompletní seznam je zveřejněn na webových stránkách společnosti FCC České Budějovice a magistrátu.

Další sběrné dvory se nacházejí v ulici Dolní, Plynárenská a na Švábově Hrádku.

 

Otevírací doba sběrných dvorů:
duben – říjen
Po – Pá 8:00 – 20:00
So 8:00 – 12:00
Ne 8:00 – 11:00

listopad – březen
Po – Pá 8:00 – 18:00
So 8:00 – 12:00
Ne 8:00 – 11:00

zdroj: FCC

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x