Oslava stých narozenin

České Budějovice – Za jubilantem panem Václavem Platilem se do českobudějovického Domu s pečovatelskou službou v Tylově ulici vydal v úterý 2. srpna primátor Jiří Svoboda.

„Panu Platilovi jsem popřál k významnému výročí. V letošním roce oslaví stovku v našem městě pouze tři muži, pan Platil patří mezi tyto výjimky. Povídali jsme si i o jeho práci, kterou měl rád. Vyučil se dlaždičem a cementářem. V Budějovicích zná každou ulici, byl při stěhování sochy Jana Žižky nebo odstraňování kolejí v Krajinské ulici. Pamatuje si všechno dokonale a zajímá se i o dnešní dění. Obdivuji jeho elán a je vidět, že o přátele nemá nouzi,“ řekl Jiří Svoboda.  

foto: město České Budějovice
foto: město České Budějovice

Pan Platil, rodák z Benešova u Prahy, žije v Českých Budějovicích od roku 1957. Třicet let pracoval v tehdejších Technických službách v Haškově ulici, nejprve jako dělník a poté se stal mistrem. Za války byl nuceně nasazený v Německu a v Berlíně zadlažďoval jámy po bombách. Dláždil například Lannovu třídu, prostor kolem Jihočeského divadla, Kanovnickou ulici, Senovážné i Mariánské náměstí. Spolubydlící pro oslavence připravili pěkný program i s živou hudbou.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x