VIDEO: Policejní pes vypátral v areálu firmy známého recidivistu

České Budějovice – V areálu firmy vyhledal ukryté zloděje. 

Vynikající práci předvedl služební pes Miník, který byl nasazen do akce spolu se svým pánem a dalším psovodem ze Skupiny základních kynologických činností z Českých Budějovic.

Dne 25. července ve večerních hodinách oznámila ostraha jednoho objektu ve Slévárenské ulici  v Českých Budějovicích na linku 158 podezření, že se v budově pravděpodobně nachází nějaký pachatel. Operační důstojník proto kromě psovodů vyslal na místo také policisty z Oddělení hlídkové služby a z Obvodního oddělení Suché Vrbné.

foto: Policie ČR

Po příjezdu na místo se hlídky rozdělily, aby zajistily prostor jak vně, tak i uvnitř objektu. Jednalo se o rozsáhlý a nepřehledný areál, který bylo potřeba důsledně propátrat. Psovod proto vyslal psa Miníka, aby ukrytou osobu či osoby našel. Po krátké době byl pes úspěšný. Hlasitým štěkotem přivolal svého pána k jednomu z kancelářských boxů, který stál v hale. Na výzvu policistů pak z prostoru vystoupil muž a žena. Psovod použil zákonným způsobem donucovací prostředek hrozbu střelnou zbraní a na místo přivolal i ostatní hlídky. Policisté pachatele  zadrželi a následně ztotožnili. Muž je známý recidivista (35 let) z Českobudějovicka, který opakovaně páchá majetkovou trestnou činnost. Žena (21 let) z Prachaticka dosud trestaná nebyla. V době spáchání skutku nebyli pod vlivem alkoholu. 

Případ si převzali policisté z obvodního oddělení Suché Vrbné, kteří dvojici podezřívají z trestného činu krádeže ve stádiu pokusu. V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta. 

zdroj: Policie CR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x