Podezřelý z vraždy mladé ženy z spáchal sebevraždu

Muž obviněný z vraždy dívky (†22) na Písecku spáchané v souvislosti s požárem auta, spáchal ve vazbě sebevraždu. K trestnému činu se předtím přiznal.

S obětí se neznal, u sebe v bytě jí rdousil, následně utopil a u Protívína jí oddělil hlavu od trupu. Byl závislý na počítačových hrách. 

foto: Policie ČR

Mimořádný případ zvlášť závažného zločinu vraždy uzavírají v těchto dnech jihočeští kriminalisté, rozplétat ho začali jako banální požár vozidla. Hořící vozidlo BMW u Protivína bylo oznámeno v sobotu 4. září večer kolem čtvrt na osm. Při širším ohledání místa nalezli policisté lidské tělo, že jde o násilný čin, bylo jasné z prvního pohledu. Tělo patřilo mladé ženě. Kriminalistům z krajského ředitelství a Písku, s podporou dalších desítek kolegů, trvalo přesně 96 hodin, než dopadli pachatele. Zjistili, že pachatelem je soused oběti (jednadvacetileté mladé ženy). Ten jí po náhodném a banálním konfliktu napadl v chodbě domu, zatáhl jí k sobě do bytu a zde zavraždil. Tělo zavražděné pak převezl jejím vozidlem z Českých Budějovic k Protivínu a zde zanechal v lese. Z místa pak musel odejít pěšky, vozidlo totiž na lesní cestě zapadlo. Při výslechu se obviněný ke svému činu doznal. Soud akceptoval návrh vyšetřovatelky na vzetí do vazby a muž tak koncem minulého týdne skončil ve vazební věznici.

Na dnešní tiskové konferenci k tomuto případu poděkoval všem svým lidem jihočeský policejní ředitel Luděk Procházka, a to za rychlou a kvalitní práci. Poděkoval také občanům za reakce na policejní výzvy. Zmínil také vzornou spolupráci se starosty. Postup kriminalistů vysvětlila na tiskové konferenci vyšetřovatelka případu vrchní komisařka Renata Miková. Potvrdila, že pachatel mladou ženu napadl a následně zavraždil kvůli ojedinělému a naprosto banálnímu sporu. Uvedla také, že pachatel žil ponořen do virtuálního světa počítačů a filmů. Na závěr překvapivě sdělila, že kriminalisté obdrželi z Vazební věznice informaci, že pachatel této vraždy spáchal sebevraždu dodal Jiří Matzner.

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x