Úspěšní vzpěrači zamíří do Gruzie

Dva úspěšní sportovci z českobudějovického Centra zdravotně postižených jižních Čech, z.s. budou reprezentovat Českou republiky na Mistrovství světa zrakově postižených v Gruzii koncem října.

 

foto: město České Budějovice
foto: město České Budějovice
foto: město České Budějovice

V sobotu 11. září se v Českých Budějovicích konal 28. ročník Mezinárodní mistrovství České republiky v bench pressu smyslově, tělesně i mentálně handicapovaných sportovců, což byla příprava na nejvyšší soutěž. „Vzpěrači předváděli neuvěřitelné výkony. Mladý muž s těžkým hendikepem upoutaný na vozíček zvedl 65 kilogramů a sám váží 43 kilo! Člověk jenom žasne. Znevýhodnění sportovci mají můj velký obdiv, doslova překonávají sami sebe,“ uvedl primátor Jiří Svoboda, který kvalifikaci osobně sledoval.

Vzpěrač Martin Biháry se v Gruzii pokusí obhájit už desátý titul Mistra světa a zabojovat chce i jeho kolega Michal Rokůsek, kterému se podařil po několika letech návrat do reprezentace. Vůbec poprvé se do budějovické soutěže zapojili také neslyšící sportovci. „Moc děkujeme městu za finanční podporu a za předání pohárů. Cením si empatického přístupu pana primátora,“ říká Jiří Smékal, ředitel Centra.

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Chcete zanechat komentář?x