Převracel sudy před stánkem na náměstí, pustil se do křížku se svědkem, nakonec se pustil i do strážníků.

České Budějovice – Poválené sudy na náměstí, to byl výsledek sobotního ranního řádění podnapilého čtyřiadvacetiletého muže z Českých Budějovic. Ten se pak pustil i do křížku se svědkem, který vzal spravedlnost do svých rukou. Nezastavil se ani před strážníky. Na své konto si přičetl řadu přestupků.

foto: MP České Budějovice

V sobotu 23. prosince v šest hodin ráno prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost na Náměstí Přemysla Otakara II. Strážníci náhle spatřili dva napadající se muže. Účastníky okamžitě vyzvali k ukončení potyčky a vyzvali je k vysvětlení. Následnou výpověď jednoho z nich potvrdil i další nezávislý svědek. Přítomný čtyřiadvacetiletý muž měl převrátit několik sudů umístěných před stánkem a jeho pozornosti neušly ani stoly patřící k provozovně. Svědek události vzal spravedlnost do svých rukou a slovní výměna názorů pak skončila vzájemnou potyčkou. Původce celé události navíc začal během projednávání události častovat strážníky hrubými výrazy. Ti muže nezapomněli podrobit se orientační dechové zkoušce na alkohol, která ukázala výsledek 2,47 ‰. Tím však jeho veškerá spolupráce se strážníky skončila.

Čtyřiadvacetiletý muž se po vystřízlivění bude zpovídat z přestupku znevážení postavení úřední osoby při výkonu její pravomoci, přestupku proti majetku, přestupku proti občanskému soužití a odmítnutím vyšetření na alkohol přestupku podle zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek. Dalším šetřením celého případu se bude zabývat příslušný správní orgán.

 

zdroj: MP České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x