Profesionální hasiči Jihočeského kraje mají z Nadace ČEZ nový defibrilátor, radiostanici a přenosnou stříkačku

Pořízení nového defibrilátoru, radiostanice a stříkačky bylo realizováno z finančního daru Nadace ČEZ, kdy účelem projektu bylo pořízení technických prostředků požární ochrany pro zajištění zvýšení akceschopnosti jednotek HZS Jihočeského kraje. 

Všechny pořízené technické prostředky jsou nakoupeny v projektu s názvem “Zvýšení akceschopnosti HZS Jihočeského kraje” v grantovém řízení Podpora regionů za účelem stanoveným v žádosti o nadační příspěvek. 

„Stavba by měla začít již v březnu a nových 32 kilometrů dálnice bude hotovo v roce 2024. Dalších 25 let ji pak bude vybraný koncesionář provozovat a udržovat v bezvadném stavu, a to spolu s dalšími už postavenými 16 kilometry dálnice D4 a silnice I/20,“ uvedl ministr dopravy Karel Havlíček.

Dálnici chybí k úplnosti 32 kilometrů rozdělených na pět úseků: Háje – Milín, Milín – Lety, Lety – Čimelice, Čimelice – Mirotice, Mirotice rozšíření. Stát začne dálnici splácet až po dokončení a po 25 letech ji by jí měl převzít v bezvadném stavu. Dálnici bude stavět Eurovia jako součást skupiny Vinci. Nominálně za ní zaplatí přes 30 miliard. 

 

zdroj, foto: HZS Jihočeského kraje

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x