Řidič ujížděl před policejní hlídkou

Strakonice – Vodňany – Trest zákazu řízení nerespektoval. 

Vodňanští policisté v sobotní odpoledne pronásledovali vozidlo Mercedes Benz.  Muže (45 let), který se opakovaně dopouští přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, policisté během hlídkové činnosti zaregistrovali v ulici Budějovická za volantem vozu, kde neměl, co dělat, neboť má vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu 18 měsíců.

foto: policie

Policejní hlídka na nic nečekala a za řidičem vyjela s rozsvíceným výstražným zařízením a rozsvíceným nápisem STOP. Muž za volantem však na výzvu k zastavení nereagoval a před policisty začal vysokou rychlostí ujíždět ulicemi Nádražní, Stožická a dále pokračoval po komunikaci do obce Stožice a Křepice. Přibližně po dvanáctikilometrové zběsilé jízdě, za obcí Křtětice odbočil na louku, po které se snažil pronásledující hlídce ujet. V cestě mu ale zabránil spadlý strom a řidič nemohl dál v rychlé jízdě pokračovat. Proto s vozidlem zastavil, vyběhl ven a dal se na útěk směrem do lesa, kde se snažil ukrýt. Policisté muže pronásledovali a zároveň ho vyzývali k upuštění od protiprávního jednání, jinak bude použito donucovacích prostředků či zbraně. Prchající muž na výzvy policistů nereagoval a tak hlídka přistoupila v souladu se zákonem k použití hrozby střelnou zbraní a následně vystřelila varovný výstřel. Ohlušující varovný výstřel pachatele zastavil a začal s hlídkou spolupracovat. Policisté přiložili muži na ruce policejní pouta. Pětačtyřicetiletý muž se na místě odmítl podrobit testu na přítomnost alkoholu i jiných návykových látek. Policisté na místo přivolali také policejního psovoda a psa se specializací na vyhledávání omamných a návykových látek, který prohledal vůz za účelem zjištění přítomnosti drog ve vozidle. Policejní pes po řádné prohlídce vozu žádné drogy nenašel, jeho vycvičený čich ho přivedl pouze k malé skládací váze, která bývá používána při vážení drog.

Muž se tak stal důvodně podezřelým ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Policisté případ řeší formou zkráceného přípravného řízení. Nyní ho čeká soud, kde je ohrožen až trestem odnětí svobody na dobu tří let. Nerespektovat zákon se nevyplácí.

 

Videa z akce níže:

Pronásledování_začíná_v_ulicích_Vodňan_1

Pronásledování_po_louce_2

Pachatel_na_útěku_z_vozidla_3

Zadržení_pachatele_4

Výzva_k_podrobení_se_dechové_zkoušky_5

zdroj: policie.cz

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x