Sčítání ptáků na krmítkách 2020

V pátek 10. ledna odstartoval druhý ročník celorepublikového sčítání ptáků na krmítkách nazvaný Ptačí hodinka. Program je určený pro širokou veřejnost. Ornitologové díky velkému množství dat získají důležité údaje o ptácích, kteří v Česku zimují.

Stačí krmítko a hodina času

Návod zní jednoduše: nasypte do krmítka, připravte psací potřeby a 60 minut sledujte ptačí návštěvníky. Do hlášení se uvádí nejvyšší počet jedinců, které jste viděli současně. Počítají se všichni ptáci, tedy nejen ti na krmítku, ale i ti, které uvidíte v jeho blízkosti.

Kdo se může do sčítání ptáků zapojit?

„Do sčítání ptáků na krmítku se může zapojit úplně každý bez předchozích zkušenosti s ornitologií. Kdo si není jistý, že dokáže poznat nejběžnější druhy ptáků, pomohou mu naše materiály nebo pomocný určovací arch s vyobrazením druhů,“ říká koordinátorka sčítání ptáků na krmítkách Dita Hořáková z České společnosti ornitologické.

Kam a jak poslat pozorování?

Průběžný stav sčítání je k dispozici na webu ptacihodinka.birdlife.cz. Výsledky je možné vkládat online do 17. ledna. Pokud někdo nemá možnost elektronického odeslání, může zaslat sčítací formulář poštou.

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x