Strážníci při kontrole na Máji odhalili restauraci plnou zákazníků

Třináct zákazníků uvnitř jedné z restaurací na sídlišti Máj odhalila v pondělí večer kontrola hlídky městské policie.
V pondělí 1. února krátce po deváté hodině prováděla hlídka městské policie kontrolní činnost zaměřenou na dodržování mimořádných a krizových opatření na sídlišti Máj.

foto: Městská policie České Budějovicedějovice

TRENDY svítidla

V jednom z pohostinských zařízení strážníci spatřili rozsvícená světla, a i přes zatažené žaluzie uvnitř spatřili čilý ruch. Ze dveří vzápětí vyšel muž, který se na dotaz strážníků prohlásil za provozovatele restaurace. Strážníci se od něj dozvěděli, že několik jeho zákazníků mu přišlo dělat společnost při úklidu provozovny.

Strážníci třiapadesátiletého muže poučili o platném krizovém nařízení, které zakazuje přítomnost osob v provozovnách stravovacích služeb. Po přivolání posily vstoupili do restaurace, kde nalezli třináct hostů. Někteří z nich se ukrývali za zavřenými dveřmi toalet. Před sebou na stole měli napůl vypité sklenice s nápoji, někteří z nich i zapálenou cigaretu v ruce.

Strážníci všechny přítomné poučili o spáchání přestupku podle krizového zákona, kterého se dopustili porušením zákazu volného pohybu osob. Muž zodpovědný za provoz restaurace se bude zpovídat nejen ze spáchání přestupku podle krizového zákona, ale i zákona o ochraně veřejného zdraví před škodlivými účinky návykových látek umožněním kouření v provozovně.

 

zdroj, foto: Městská policie České Budějovice

Ringit - oblékni se do stylu

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Chcete zanechat komentář?x