Nový zákon o odpadech navýšil obcím poplatky

Dne 23.12.2020 nabyl platnosti a dne 1.1.2021 účinnosti zákon č. 541/2020 Sb. Nový zákon o odpadech.

Vzhledem k velmi krátké době mezi platností a účinností tohoto zákona, vyvstalo mnoho nedořešených otázek s jeho aplikací, a to i proto, že s tímto zákonem byly zrušeny i předchozí prováděcí předpisy a nové zatím nebyly přijaty.

Současně také platí, že novým zákonem o odpadech inovativně zaváděné systémy dosud nemají oporu nejen v předpisech, ale také v metodice, a tak není zřejmé, jakým způsobem vyhovět jeho požadavkům , neboť i překotně vydávané metodické pokyny ignorují fázi přechodu k novým systémům nebo dosavadní stav.

„Nový zákon o odpadech, zjednodušeně řečeno, navýšil poplatek za ukládání na skládku u určených druhů odpadů z 500,- Kč/t na 800,- Kč/t a navýšil i rezervu na zajištění rekultivace z 100,- Kč/t na částku 145,- Kč/t, proto budeme se společností FCC uzavírat dodatek ke smlouvě , který je v souladu s aktuální legislativou. Podstatné je, že poplatek za odpad pro občany Českých Budějovic zůstává stejný jako v předchozích letech, tedy 680 korun za rok. Od poplatku jsou i nadále osvobozeni lidé nad 75 let věku a děti do 3 let věku,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec.

 

zdroj, foto: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x