Město stojí likvidace černých skládek miliony

Vloni město za likvidaci černých skládek zaplatilo rekordních 5,1 milionů korun. „Původně jsme počítali s rozpočtem 2,5 milionu, ale realita byla taková, že lidé v karanténě vyvolané šířením covid 19 a vyhlášenému nouzovému stavu svůj čas věnovali gruntování, což se dá pochopit, ale došlo tím k velkému nárůstu odloženého odpadu kolem separačních hnízd a kontejneřišť. Tam se shromáždilo vše už nepotřebné z garáží, sklepů, domů či šatníků. Nutno říci, že v této době byly na čas také uzavřeny stabilní sběrné dvory.

V polovině roku tak byl rozpočet na černé skládky vyčerpaný, proto rada města schválila rozpočtovou změnu a přidala další peníze,“ uvedl náměstek primátora Ivo Moravec s tím, že město samo je iniciativní a žádá majitele pozemků, aby si tam udělali pořádek. „Už dříve jsme jednali například se zástupci Správy železniční dopravní cesty, protože na jejich pozemku kolem železničního náspu podél Nádražní a pod mosty byla situace neutěšená. Vyšli nám vstříc a místo je uklizeno. Do úklidu se samozřejmě zapojují i jednotlivci, z toho mám radost a všem děkuji. Naštěstí žije mezi námi dost těch, kterým se nepořádek nelíbí a chtějí s tím něco udělat. Jejich „odpovědí“ je třeba aktivní účast na pravidelné akci Ukliďme Česko,“ říká náměstek.

Stovky podnětů o černých skládkách každoročně na magistrát předává Městská policie. Problematické je ale dohledání pachatele, který třeba odpad odloží tam, kam nemá a v mžiku zmizí, takže jeho prohřešek mu dokázat přímo na místě se často ani nepovede. Někdy se hříšník odhalí díky kamerám městského dohlížecího systému. „Lidé zkrátka a bohužel nedodržují pravidla slušného chování. Proto jim je musíme připomínat i za cenu peněžitých pokut,“ dodává náměstek primátora Ivo Moravec.  

Likvidace černých skládek na území města:

2019 – byla vynaložena částka 2,3 miliony korun

2018 – byla vynaložena částka 2 miliony korun

2017 – byla vynaložena částka 1,82 mil. korun

2016 – byla vynaložena částka 1.58 mil.  korun

2015 – byla vynaložena částka 1,25 mil. korun

2014 – vynaložilo město na likvidaci 1,2 mil. korun

 

zdroj, foto: Město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Chcete zanechat komentář?x