Strážník ve svém volnu chytil pachatele krádeže při činu

Muž „nakupující“ v prodejně potravin na sídlišti Máj netušil, že svědkem chystané krádeže bude strážník městské policie v civilu. Ten při pohledu na utíkajícího muže s plnou náručí nezaplaceného zboží neváhal a vydal se za ním. O několik ulic dál se mu podařilo zloděje dopadnout a předat do rukou policistů.

Ve středu 3. února krátce před polednem se vydal strážník David Věrný ve svém osobním volnu nakoupit potraviny k přípravě oběda pro sebe a svého syna do prodejny potravin v ulici K. Štěcha. Když se svým nákupem přistoupil k pokladně, povšiml si muže stojícího za ním. Ten byl totiž zjevně pod vlivem návykových látek a měl náruč plnou drogistického zboží. Netrvalo dlouho a muž se dal i s nezaplaceným zbožím na útěk.
 
Přítomný strážník neváhal, rychle se omluvil zaměstnankyni na pokladně se slovy, že je strážník městské policie, a pachatele začal pronásledovat. Muže se mu podařilo dopadnout o několik ulic dál. Pachatel krádeže vytáhl na důraznou výzvu strážníka z bundy kradené zboží a po provedení bezpečnostní prohlídky, zda nemá zbraň, setrval na místě až do příjezdu hlídky Policie ČR. Policisté si nakonec celý případ převzali jako přestupek proti majetku.
 
Pro strážníka Davida Věrného byl po návratu pro svůj nákup do obchodu odměnou potlesk od svědků jeho zásahu. Sám říká: „Jde o čest a splnění povinnosti. Nemohl bych se podívat do zrcadla, kdybych tváří tvář krádeži v nouzovém stavu dělal jakoby nic jen proto, že jsem nebyl ve službě. Mám radost a děkuji za pochvalu. Ten pocit je k nezaplacení.“
 

zdroj, foto: Městská policie České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x