Ukrajince dopraví z Letiště do města zdarma autobus

Ukrajinci, které z domoviny vyhnala vojenská agrese Ruska, již přijíždějí i do Českých Budějovic. Do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině, které Jihočeský kraj zřídil na Letišti České Budějovice v Plané, hned v prvních hodinách od jeho spuštění zamířily stovky občanů Ukrajiny. Potřebné pravidelné spojení mezi českobudějovickým letištěm a centrem města od 4. března zajistí Město České Budějovice ve spolupráci s Dopravním podnikem města České Budějovice. Od nádraží odjede směrem na českobudějovické letiště každou hodinu od 7 do 19 hodin.

foto: dpmcb

Speciální kyvadlová linka bude odjíždět od českobudějovického vlakového nádraží, a to v hodinových intervalech mezi 7:00 až 19:00. Autobus pojede na letiště v Plané přes zastávku Mariánské náměstí (směr centrum), která se nachází v blízkosti pracoviště Cizinecké policie, které rovněž mnoho přijíždějících Ukrajinců využívá, aby se nápor na obě registrační místa rozložil. I zde bude možné do autobusu nastoupit, ze zastávky na Mariánském náměstí vyjede do Centra pomoci na letišti v hodinových intervalech od 7:15 do 19:15. Již registrované osoby zároveň bude autobus odvážet z Centra pomoci v Plané zpět k nádraží v Českých Budějovicích. Od centra Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině autobus odjede v hodinových intervalech od 7:30 do 19:30. „Stanoviště speciálního spoje na Nádraží a Mariánském náměstí jsme po dohodě s městem zvolili zejména kvůli dobré dostupnosti z města a z místní Cizinecké policie, tak i pro ty obyvatele Ukrajiny, kteří zrovna dorazí vlakem nebo autobusem do Českých Budějovic,“ vysvětluje Slavoj Dolejš, ředitel DPMCB.

Kyvadlová doprava pro uprchlíky z Ukrajiny je k dispozici 7 dní v týdnu. „Autobus bude odjíždět od nádraží ze stanoviště u budovy železniční stanice. Jak zastávka, tak i autobus bude označený v ukrajinském jazyce, aby jej žadatelé o azyl snadno nalezli,“ upřesňuje Radek Filip, manažer útvaru dopravy DPMCB. Plánek s vyznačeným nástupním místem i plánovanými odjezdy autobusu bude k dispozici u výstupů z nádražní haly, na autobusovém nádraží v DOC Mercury nebo na webových stránkách Centra pomoci Ukrajincům, dále také na stránkách města České Budějovice i Dopravního podniku.

Informace o odjezdech vozů s mapou zastávky na nádraží v ukrajinštině

Інформація про відправлення автомобілів із залізничного вокзалу Ческе-Будейовіце + розташування зупинки на карті

Umístění zastávky Mariánské náměstí (v blízkosti Cizinecké policie České Budějovice)

Розташування зупинки Маріанська площа (біля поліції іноземців)

Označení autobusu do Krajského asistenčního centra pomoci Ukrajině

Позначення і тип автобуса для Транспортування в Районний центр допомоги Україні (KACPU)

Spoj do KACPU (автобус до KACPU)

Spoj na Nádraží České Budějovice (Автобус до залізничного вокзалу Ческе Будейовіце)

zdroj:  dpmcb.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x