Úřad se postupně vrací do normálního režimu

V souladu s vládním usnesením ze 14. února č. 128, kterým bylo úřadům umožněno opětovně obnovit úřední hodiny v původním rozsahu, rozšířil Magistrát města České Budějovice pondělní a středeční hodiny pro veřejnost na dobu od 8 do 17 hodin. Mimo stanovené úřední dny jsou nadále obsluhováni občané, kteří se předem objednali prostřednictvím elektronického rezervačního systému.  

„V týdnu od 15. února jsme za dva dny odbavili 1363 žádostí. Toto číslo představuje pouze počet občanů na přepážkách, které zpracovávají agendu evidence motorových vozidel nebo vystavují doklady a průkazy. Nepřehlédnutelným údajem přitom je, že 37 % žádostí bylo podáno občany jiných měst. Je to způsobeno tím, že byla zrušena místní příslušnost a občané mohou vyřizovat své žádosti na kterékoliv obci s rozšířenou působností. Na našich přepážkách evidence vozidel se projevilo i to, že městský úřad v Českém Krumlově má v současnosti oddělení registru vozidel a řidičů uzavřeno,“ uvedl primátor Jiří Svoboda. Přestože situaci na jiných úřadech v nejbližším okolí Českých Budějovic nelze vzhledem k velikosti měst a odlišné organizaci přepážek zcela srovnávat, doplnil primátor, že například Český Krumlov ve stejný čas odbavil 185 žádostí, Týn nad Vltavou 299 a městský úřad v Trhových Svinech 178 žádostí. 

V horizontu dvou týdnů připravuje českobudějovický magistrát další rozšíření úředních hodin, které se bude týkat pátků. Podle tajemníka úřadu Ing. Řeřábka není nutné aktuálně řešit končící platnost řidičských průkazů nebo průkazů profesní způsobilosti. Evropský parlament schválil prodloužení platnosti řidičských průkazů a průkazů profesní způsobilosti, které již propadly nebo propadnou v období do 30. 6. 2021, o 10 měsíců.

 

zdroj: Město České Budějovice

728x90

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x