AKTUALIZACE: V českobudějovické nemocnici zaútočil muž mačetou na personál

AKTUALIZACE: Jihočeský kraj – Krajští kriminalisté obvinili z těžkého ublížení na zdraví muže 29 let, který včera v Č. Budějovicích zranil v nemocnici čtyři osoby. Kriminalisté zároveň zpracovávají podnět k návrhu na vzetí muže do vazby. 

 

foto: Policie ČR
foto: Policie ČR
foto: Policie ČR

České Budějovice: Policisté zasahují v nemocnici Č. Budějovice. Muž ozbrojený mačetou zaútočil na personál psychiatrického oddělení. 
 
16. června 2023 v odpoledních hodinách muž ozbrojený mačetou zaútočil na personál Psychiatrického oddělení Nemocnice České Budějovice, a.s. Čtyřem nelékařským zdravotnickým pracovníkům způsobil sečná zranění. Podle prvotních informací jsou mimo ohrožení života. Nikdo z pacientů nebyl zraněn. Útočník byl personálem a bezpečnostní službou nemocnice znehybněn a následně zadržen Policií ČR.
“Chtěl bych ocenit obětavost a profesionální reakci našich zaměstnanců, díky nimž se podařilo útočníkovi zabránit v pokračování útoku. Důrazně odsuzuji dnešní neospravedlnitelný a brutální útok na zaměstnance nemocnice”, sdělil generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.
 
Nemocnice České Budějovice, a.s. jako tzv. měkký cíl systematicky realizuje nácviky řešení podobných útoků, aby svým pacientů a zaměstnancům zajistila maximální možnou míru bezpečí, nácvik na Psychiatrickém oddělení proběhl v listopadu 2022
 

zdroj: Policie ČR, nemocnice České Budějovice

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x