V sobotu 25. května 2024 zahajuje Letiště České Budějovice novou sezónu

České Budějovice – Letiště České Budějovice se chystá zahájit novou sezonu v sobotu 25. května 2024. Pro cestující to znamená možnost využít širokou nabídku letů do různých destinací a zažít výhody cestování letecky. Letiště se těší na nové i stávající zákazníky a bude se snažit poskytnout jim co nejpříjemnější cestovatelský zážitek. 

foto: Letiště České Budějovice
foto: Letiště České Budějovice

Letiště zahajuje provoz večerním letem do turecké Antalye nejenom novou sezónu, ale i novou etapu na českobudějovickém  letišti. A Letiště jde do toho opět naplno! Odletět z českobudějovického letiště do vašich oblíbených dovolenkových destinací, budete mít nově možnost v průběhu celého roku. 

Jihočeský kraj předpokládá, že letiště letos odbaví až 80 tisíc cestujících.

V počtu letů lze očekávat více než 400 pohybů letadel, tedy vzletů a přistání. „V loňském roce, kdy jsme komerční lety do vybraných dovolenkových destinací konečně odstartovali, jsme odbavili deset tisíc cestujících při 56 pohybech letadel. V tomto roce už Letiště České Budějovice definitivně přejde ze sezonního na celoroční provoz,“ potvrdil Ivan Trhlík, šéf budějovického letiště.

Do Egypta, Tuniska, na Krétu, Rhodos i Mallorku budou letos odlétat boeingy či airbusy z Letiště České Budějovice. Loni to byla zahajovací sezona, kdy první tisíce cestujících mířily z areálu v Plané na dovolenou. Letos už jich mají být desítky tisíc. Tak to alespoň očekává šéf letiště Ivan Trhlík.

„První let letní sezony se od nás uskuteční v sobotu 25. května, a to do turecké Antalye. Těšíme se a jsme připraveni. Předpokládáme, že v tomto roce odbavíme na odletu a příletu vyšší desítky tisíc cestujících. Odhadujeme, že by jich mohlo být mezi 70 a 80 tisíci,“ naznačil.

Je to výrazná, skoková změna jak v počtu cestujících, tak i v počtu letů, kde lze očekávat více než 400 pohybů letadel, tedy vzletů a přistání. „V loňském roce, kdy jsme komerční lety do vybraných dovolenkových destinací konečně odstartovali, jsme odbavili deset tisíc cestujících při 56 pohybech letadel. V tomto roce už Letiště České Budějovice definitivně přejde ze sezonního na celoroční provoz,“ potvrdil Ivan Trhlík.

Například cestovní kancelář Čedok letos chystá z Budějovic zájezdy do šesti destinací. „V nabídce zůstává Turecká riviéra s odlety do Antalye i řecké ostrovy Rhodos a Kréta. Novinkami budou Tunisko a Bulharsko, což jsou populární lokality hlavně pro rodinnou dovolenou.

„O odlety z Českých Budějovic je rekordní zájem a poptávka na léto je v tuto chvíli dvojnásobná oproti loňské první sezoně, proto navazujeme na rozšíření nabídky destinací nejen v létě, ale představujeme už také rovnou novinku na zimu,“ uvedl šéf Čedoku Stanislav Zeman.

Novinka pro letošní zimu bude let do egyptské Hurghady přímo z Letiště České Budějovice. Z jihočeského letiště začne létat Čedok ve spolupráci s leteckou společností Corendon Airlines.

First minute zájezdy jsou již v prodeji, včetně prvního vánočního termínu s odletem 22. prosince 2024.

Doprava na Letiště:

Dopravní podnik města České Budějovice bude od 25. 5. 2024 zajišťovat následující autobusové spojení pro přepravu pasažérů, návštěvníků a zaměstnanců Jihočeského letiště České Budějovice:Linka 40

(trasa Nádraží <> Metropol <> Letiště České Budějovice – Terminál)

Provoz linky 40 bude zahájen od 25. 5. 2024 dle požadavku objednatele – viz jízdní řád linky 40.
Přeprava podléhá tarifu jízdného městské hromadné dopravy DPMCB.

Kyvadlová doprava:

(trasa Letiště České Budějovice – Parkoviště <> Letiště České Budějovice – Terminál)

Provoz od 25. 5. 2024 dle požadavku objednatele – viz jízdní řád kyvadlové dopravy.
Přeprava je bezplatná.

Slouží ke spojení mezi odstavným parkovištěm u vjezdu do areálu a terminálem.

Letiště České Budějovice přílety – odlety 

Více aktuálních příletů a odletů z Letiště České Budějovice ZDE: 

https://www.airport-cb.cz/prilety

 

Občerstvení na letišti:

Občerstvení je možné zakoupit na letišti v „COOP Jednota Kaplice“. COOP bude nabízet pestrý sortiment, balené potraviny, které si budete moci vzít s sebou na palubu letadla, drogerii, léky, tiskoviny, drobnou elektroniku a další cestovatelské nezbytnosti. Obchůdek najdete ve veřejné části terminálu, hned vedle odbavovacích přepážek Check-in.

Druhým provozovatelem, je “Donut s Tebou…” V terminálu letiště bude zajišťovat gastro provozovny, které budou dbát na čerstvost, originalitu nabízeného sortimentu a navození příjemné letní dovolenkové atmosféry. Ve veřejné části bude možnost vychutnat si výběrovou kávu, originální donuty, farmářské nanuky vlastní výroby, domácí limonády, pivo, alko i nealko nápoje a drobné bistro chuťovky. Za bezpečnostní kontrolou bude tato nabídka ještě rozšířena o bistro speciality, jako jsou např. plněné bagely, tortilly, croissanty, sendviče, grilované chleby, a fresh letní saláty. Na přání bude možnost některé z těchto specialit i tepelně upravit, zabalit a vzít si na palubu letadla. Samozřejmě v nabídce nebude chybět jihočeský pikador, který bude složený ze surovin od lokálních dodavatelů.

 

zdroj: Letiště České Budějovice, DPMCB

Sdílejte

Líbí
5 1 vote
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
1 Komentář
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
1
0
Would love your thoughts, please comment.x