VIDEO: Divoká honička v ulicích města. Řidič jel rychlostí až 130 km/h.

České Budějovice – Opilý řidič ujížděl policistům, naboural do vozidel v autosalonu. 

foto: Policie ČR

Zrovna ne klidnou službu mají za sebou českobudějovičtí psovodi. V sobotu 22. ledna okolo 02:00 hodiny ranní si všimli vozidla značky BMW, které náhle přejelo do protisměru. Policisté se proto rozhodli automobil zastavit. Řidič BMW jel od ulice Nádražní k obci Borek.
 
Na výzvy k zastavení však nereagoval a začal před hlídkou ujíždět.  V ulici Pražská jel rychlostí až 130 km/h.  Pokusil se odbočit vpravo k benzinové čerpací stanici, ale nepřizpůsobil rychlost stavu vozovky, svým schopnostem a vlastnostem vlozidla a při projíždění pravotočivé zatáčky vyjel vlevo mimo komunikaci, kde následně vjel do oploceného areálu jedné firmy prodávající automobily. Zde pak nárazem poškodil několik zaparkovaných vozidel.  Policisté zastavili a spěchali k vozidlu, odkud řidič vylezl a dal se před hlídkou na útěk směrem k ulici Okružní. Jeden z policistů se za ním vydal a dostihl ho. Na jeho výzvu, aby zůstal na místě, již podezřelý zareagoval.  
 
Policisté muži poté provedli dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala více než 1,8 promile alkoholu v dechu. Řidič se při nehodě zranil. Další tři osoby, které s nim seděly ve vozidle, vyvázly bez zranění. Při nehodě způsobil škodu ve výši bezmála 650 000 korun. Případ si převzali českobudějovičtí dopravní policisté. Ti muže (23 let) z Českobudějovicka podezřívají z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky. 
 
 

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x