Výstavba parkovacího domu uzavře parkoviště

V lednu 2023 bude zahájena výstavba parkovacího domu u sportovní haly. Na místě současného parkoviště vyroste zhruba za rok komplex, který pojme 495 automobilů a 75 kol. Nový dům bude sloužit řidičům, kteří mají namířeno do centra a zároveň by měl pokrýt poptávku sportovních, ale i hudebních fanoušků, kteří přijdou na utkání či za zábavou.

foto: město České Budějovice

foto: město České Budějovice

„Už 2. ledna bude plocha předána stavební firmě. Ta místo oplotí a zřídí staveniště. Pro parkující řidiče to znamená, že od 1. ledna tam už nezaparkují. Na tuto situaci je bude upozorňovat dopravní značení osazené v dostatečném předstihu,“ uvedl náměstek primátorky Lubomír Bureš s tím, že příjezd k bytovým domům v ulici Volejbalistů zůstane obousměrně zachován.

Náhradní parkovací plochy budou k dispozici na Dlouhé louce u českobudějovického Výstaviště. „Je to v docházkové vzdálenosti do centra a poblíž jsou i zastávky linek MHD. Doposud zpoplatněná parkoviště města budou řidičům osobních automobilů k dispozici po doby stavby parkovacího domu bezplatně, kromě karavanů. Až to klimatické podmínky dovolí, bude upraveno a kapacitně omezeno stávající stání pro kamiony a autobusy ve prospěch osobních aut. Chceme občanům a návštěvníkům města nabídnout plnohodnotnou náhradu za dočasně zrušené parkování,“ dodává náměstek.

 

zdroj: město České Budějovice

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x