Zakázaný prodej ve stánku jedné z kaváren

V době od 5. října do 1. listopadu řešili českobudějovičtí strážníci celkem 131 přestupků podle krizového zákona nebo zákona o ochraně veřejného zdraví. Na tísňovou linku 156 bylo přijato 74 oznámení na porušování krizových nebo mimořádných opatření. V poslední říjnové dny strážníci mimo jiné zjistili další dva případy porušení zákazu stánkového prodeje.

Foto: FB Meská policie CB

Zakázaný prodej ve stánku jedné z kaváren na Náměstí Přemysla Otakara II. řešila hlídka městské policie ve čtvrtek 29. října. U prodejního stánku stála řada zákazníků, několik osob navíc sedělo na předzahrádce a konzumovalo zakoupené nápoje.

Strážníci všechny přítomné vyzvali k odchodu. Ženu obsluhující ve stánku následně poučili o zákazu stánkového prodeje a vyzvali jí k uzavření stánku. Žena uzavření provozovny přislíbila se slovy, že o události informuje majitele provozovny. Když však strážníci o hodinu později provedli opětovnou kontrolu, stánek byl stále v provozu. Prodávající se strážníkům svěřila, že nadřízený jí nařídil stánek nechat otevřený a pokračovat v prodeji.

Strážníci z místa pořídili videozáznam celé události, který předají k dalšímu šetření příslušnému správnímu orgánu. Za porušení povinnosti podle krizového zákona, kdy je právnická osoba povinna zdržet se činností zakázaných krizovým opatřením, hrozí pokuta až 2 miliony korun.

 
zdroj: fb Městká policie CB

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x