Neznámý pachatel polil klisnu žíravinou

České Budějovice – Neznámý pachatel polil u Dehtáře ve výběhu klisnu žíravinou. 

Policisté z Obvodního oddělení Hluboká nad Vltavou, společně s kriminalisty z Českých Budějovic, pátrají po pachateli, který zákeřně poranil koně.

foto: Policie ČR

Naprosto nepochopitelný případ týrání zvířat vyšetřují od konce minulého týdne policisté. Neznámý pachatel polil nezjištěnou žíravinou krk osmnáctileté klisny českého teplokrevníka. Klisna se pohybovala, společně s dalšími koňmi, ve volném výběhu u rybníka Dehtář.  Při krmení minulý čtvrtek objevili majitelé, že klisna má otevřenou ránu na krku o délce 15 cm, šířce 8 cm a hloubce několika centimetrů do živé tkáně. Veterinář, který koně ošetřoval, zjistil, že nejde o žádné mechanické poranění, například o ohradník, ale že někdo koně polil žíravinou. Na koni jezdí dcera oznamovatelky. V minulých dnech nejezdila a koně jsou ve venkovním výběhu jen během dne. Klisnu tak někdo musel poranit minulý či předminulý týden v ohradě. Ošetření a léčení klisny bude také finančně náročné.

Kdokoliv by měl k případu nějaké informace, nebo si v okolí ohrad všiml podezřelých osob, ať kontaktuje policisty na lince 158. Pachatel se také může „pochlubit“ na sociálních sítích. Případ je vyšetřován jako trestný čin týrání zvířat.

 

zdroj: Policie ČR

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x