Plavská a L. M. Pařízka v Českých Budějovicích zahajují zkušební provoz. Od víkendu je možné jezdit v normálním režimu

V pátek 5.11. proběhlo jednání k zavedení zkušebního provozu na 1. a 3. etapu stavby „Silnice III/15529, České Budějovice, ulice Plavská a L. M. Pařízka, 2. etapa“, během pátka a soboty bude stavba vyklízet prostor staveniště a sundávat značky z objízdných tras a již během víkendu bude možné jezdit v normálním režimu. Od pondělí bude linka MHD č. 10 jezdit v obvyklé trase. 

foto: Jihočeský kraj

Pro stavbu bylo velmi komplikované projednat dopravně inženýrská opatření. S ohledem na realizaci přestavby vidovské silnice a její úplnou uzavírku v rámci výstavby dálnice D3 310/II, nebylo možné stavbu 2. etapy Plavské zahájit před 1. červencem 2021, aby nedocházelo ke komplikacím v dopravě při příjezdu od Vidova a Roudného. S ohledem na místní podmínky území 2. etapy Plavské pak bylo nezbytně nutné alespoň do určité míry zachovat jeho dopravní obslužnost – např. po celou dobu stavby byl umožněn vjezd do vnitrobloku panelových domů na L. M. Pařízka a zásobování prodejny Jednoty, dále je umožněn sjezd k domům u FK Slavie, vjezd do areálu Policie ČR a do obytné zóny Plavská. Z tohoto důvodu byla realizace stavby rozdělena do 3 podetap, které z důvodu dříve uvedeného nemohly probíhat současně. Od 1. 7. 2021 probíhala realizace 3.podetapy – tzn. kompletní rekonstrukce kanalizačních a vodovodních řadů včetně přípojek, realizace chodníků a veřejného osvětlení v ulici L. M. Pařízka včetně křižovatky Roudenská a L. M. Pařízka, na závěr této podetapy proběhla pokládka konstrukčních vrstev silnice III/15529. 

Zároveň s tím probíhala také realizace 1. podetapy – novostavba, spočívající v kompletní rekonstrukci stávající silnice III/15529 a její rozšíření na MS7, 5/50. Teprve po dokončení těchto podetap lze začít s realizací 2. podetapy od křižovatky Roudenská/L. M. Pařízka po první sjezd do obytné zóny Plavské od Lidické.

3. podetapa je k dnešnímu dni dokončena a ulice L. M. Pařízka bude zprovozněna během tohoto víkendu, tzn. cca 4 měsíce po zahájení stavebních prací, 1. podetapa – rekonstrukce Plavské je již také dokončena a bude zprovozněna ve stejném termínu. Práce na stavební realizaci nebylo s ohledem na jejich povahu a s ohledem na počet deštivých dní v červenci a srpnu možné více urychlit. Stavební práce probíhaly za příznivého počasí často až do 18. 00 hod v pracovní dny a také o sobotách.

S ohledem na to, že úplné dokončení stavby včetně 2. podetapy vychází na leden 2022, byla zhotoviteli nařízena technologická přestávka a práce budou dokončeny na jaře s předpokládaným termínem zprovoznění v květnu 2022. Tento postup umožní, aby ulice Plavská a L. M. Pařízka byly užívány po celé zimní období bez dopravních omezení a nehrozí, že práce nebudou kvůli klimatickým podmínkám dokončeny a znemožněn provoz po celou zimu. V rámci realizace 2. podetapy nebudou občané stavbou již tak silně dotčeni, neboť neprochází územím s domovní zástavbou. Také 2. podetapa zahrnuje kromě dalších stavebních objektů (parkoviště, zastávka MHD a BUS) kompletní výměnu vodovodního řadu, který je uložen v silničním tělese. 

 

zdroj: Jihočeský kraj

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x