Rekonstrukce nádraží budovy byla oficiálně zahájena

Slavnostním poklepáním na základní stavební kámen rekonstrukce byla dnes dopoledne zahájena přestavba výpravní budovy na nádraží v Českých Budějovicích. Novorenesanční budova z roku 1908 by se své rekonstrukce mohla dočkat do konce roku 2022.

Ceremoniálu se zúčastnil ministr dopravy Karel Havlíček, hejtmanka Ivana Stráská, generální ředitel Správy železniční dopravní cesty Jiří Svoboda, náměstek primátora Viktor Lavička a další zástupci investorských a realizačních firem.

foto: c-budejovice.cz
foto: c-budejovice.cz

“Žiji v Českých Budějovicích celý život a jsem rád, že vedle dostavující se dálnice a železničního koridoru se občané Budějovic dočkají v blízké budoucnosti také doby, kdy se z nevzhledné dopravní brány do města, jakou je dnes budova hlavního nádraží, stane chlouba krajské metropole,” vyjádřil ve svém projevu přání Viktor Lavička.

Kromě rekonstrukcí inženýrských sítí, fasády, úpravy stropů a sanace vlhkých zdí budou doplněny výtahy, přestavěny pokladny, vznikne nová obchodní pasáž, nové parkoviště a hlavní vchod orientovaný do Lannovy třídy a celkově dojde k oživení přilehlého okolí.

zdroj: c-budejovice.cz

Sdílejte

Líbí
0 0 votes
Hodnocení článku
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com
0
Would love your thoughts, please comment.x